Ka Ukraina numbrimärgiga sõidukil peab olema Eestis liikluskindlustus!

Eesti reeglite kohaselt peab igal autol või muul mootorsõidukil (nt mootorratas) olema kehtiv liikluskindlustus. Viimasel ajal liikleb Eestis palju Ukraina numbrimärgiga sõidukeid, kuid paraku on paljud neist liikluskindlustuseta. Juba on Ukraina numbrimärgiga kindlustuseta sõidukitega põhjustatud mitmeid õnnetusi. Sel puhul saab kannatanu oma hüvitise Eesti Liikluskindlustuse Fondilt, kuid kahju tekitajal tuleb see summa oma taskust tagasi maksta. Keskmine kahjusumma on 2000 eurot.

Kuna Ukraina ei ole Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriik, siis Ukraina liikluskindlustus Eestis ei kehti. Eestis liigeldes peab Ukraina sõidukil olema Ukraina roheline kaart või mõne Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi piirikindlustus, näiteks Poola, Leedu, Läti või Eesti piirikindlustus.

Eesti piirikindlustus on üsna kallis. Seetõttu soovitame Ukraina sõidukiga Eestisse sisenemiseks hankida roheline kaart Ukraina kindlustusandjalt. Seda saab teha e-posti teel, siit avaneb Ukraina kindlustusandjate nimekiri. Teine võimalus on sõlmida piirikindlustuse leping, loe lähemalt siit

Vaata Ukraina registris oleva sõiduki liikluskindlustuse kohta ka siit inglise keeles ja siit ukraina keeles.

Palun kontrolli iga kord enne sõitma asumist, et autol oleks kehtiv liikluskindlustus. Nii väldid võimalikke suuri probleem kahju tekitamisel ning trahvi kindlustuseta sõitmise eest.