Uudised

Liiklusõnnetuse sündmuskohalt lahkumine võib kalliks maksma minna

05.12.2021

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on tänavu 11 kuuga Eestis registreeritud 29 tuhat liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 51 miljonit eurot. Neist 11 tuhat on parkimisõnnetused, mille kogukahju on 12 miljonit eurot. Keskmine parkimiskahju on 1085 eurot.

Loe edasi ›

Tänavu on kodukindlustus hüvitanud kolmandiku võrra rohkem tulekahjusid

14.11.2021

Kindlustusseltside liidu statistika kohaselt on tänavu üheksa kuuga hüvitatud kodukindlustusega 422 tulekahju 7 miljoni euro ulatuses. Mullu maksti välja 414 tulekahju hüvitist 9,4 miljonit euro väärtuses. Kindlustusseltside liidu kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu juhtunud kolmandiku võrra rohkem tulekahjusid võrreldes möödunud aastaga. „Järjest rohkem tulekahjusid toimub elektripaigaldise rikke tõttu, mida näitab ka Päästeameti statistika. Sageli saab tuli alguse küttesüsteemist, lahtise tule kasutamisel, suitsetamisel või elektriseadmest,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›

Huvi elukindlustuse vastu on kasvamas

24.10.2021

Eesti Kindlustusseltside Liidu statistika järgi oli tänavu esimese poolaasta seisuga jõus 149 600 elukindlustuse lepingut. Võrreldes kahe aasta taguse ajaga enne koroonakriisi on lisandunud 5500 lepingut. Kindlustusseltside liidu tegevjuhi Mart Jesse sõnul on inimesed hakanud koroonaviiruse leviku tõttu rohkem mõtlema oma tervisele ja pere heaolule. „Vaatamata ebastabiilsele ajale jätkab elukindlustus kasvu, samas Lääne-Euroopaga võrreldes on arenguruumi veel palju. Elukindlustus on üks võimalus rahalise turvatunde tagamiseks, kui pere toitjat peaks tabama õnnetus, raske haigus või surm,“ ütles Jesse.

Loe edasi ›

Tööandja ravikindlustus on aastaga kahekordistunud

08.10.2021

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel on tööandja ravikindlustus kasvanud aastaga enam kui kaks korda. Tänavu on vabatahtliku ravikindlustuse teinud 510 tööandjat, kes on kindlustanud kokku 20 400 töötajat. Eelmise aasta keskel olid aga 230 tööandjat kindlustanud kokku 7600 töötajat.

Loe edasi ›

Suvel juhtus rekordarv liiklusõnnetusi

17.09.2021

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt juhtus sel suvel läbi aegade enim liiklusõnnetusi – juunist kuni augustini toimus Eestis 8000 liikluskindlustusjuhtumit kogukahjuga 15 miljonit eurot. Suvistest õnnetustest 41 protsenti olid seotud parkimisega, 16 protsenti olid tagant otsasõidud ja 13 protsenti kokkupõrked ristmikul. LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul toimus sel suvel võrreldes varasemate aastatega rohkem kokkupõrkeid parkimiskohal manööverdamisel, teeäärsete rajatiste kahjustamisi ja kokkupõrkeid ratturitega.

Loe edasi ›

LKF saatis augustis 10 300 meeldetuletust liikluskindlustuse lõppemise kohta

05.09.2021

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis augustis 10 300 meeldetuletust uuendamata jäänud liikluskindlustuse lepingute kohta. 60 protsenti meeldetuletuse saanutest sõlmis kindlustuslepingu.

Loe edasi ›