Uudised

Mida suurem laen, seda rohkem tehakse elukindlustust

19.09.2019

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute ASi koostöös valminud uuringu kohaselt on pooltel 18-64-aastastel inimestel laenukohustusi, sealhulgas liisinguid. Uuringust selgus, et enamik suurema laenukohustusega elanikke on teinud elukindlustuse. Väiksema laenukohustusega inimestel on aga elukindlustust vähem.

Loe edasi ›

Mart Jesse: Eesti murraks end pensionireformiga maailma rahandusajaloo rumaluste edetabeli tippu

07.09.2019

Oleme pensionisüsteemiga jõudnud seisu, kus loosungid ja katteta lubadused helgest tulevikust on muutunud faktidest ja prognoosidest olulisemaks. Tegemist on faktijärgse poliitika väljendumisega sotsiaalkindlustuses - apelleeritakse avalikkuse emotsioonidele, keskendumata üksikasjadele. Väiteid kinnitatakse eelkõige kordamise teel, ignoreerides fakte.

Loe edasi ›

Kindlustusseltside Liit: ligi pool pensionikogujatest kavatseb raha välja võtta

06.09.2019

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute ASi koostöös läbiviidud uuringust selgus, et kohustusliku pensionikindlustuse vabatahtlikuks muutmisel jätkaks pensioni kogumist pensionifondis 44 protsenti praegustest liitunutest. 41 protsenti aga võtaks kogunenud raha pensionifondist välja. Kuuendikul ei ole seisukohta, mida teha teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisel.

Loe edasi ›

Kohustuslik kogumispension ehk teine sammas Eesti Kindlustusseltside Liidu seisukohad ja ettepanekud

05.09.2019

ÜLDINE SEISUKOHT Eesti Kindlustusseltside Liit peab vajalikuks paindlikkuse lisamist kohustusliku kogumispensioni süsteemi, kuid ei toeta selle kaotamist ega vabatahtlikuks muutmist. Kohustuslik kogumispension on riigi rahanduse stabiilsuse ja pensionäride toimetuleku tagamiseks hädavajalik.

Loe edasi ›

Üha enam liiklusõnnetusi juhtub sõidurajalt välja kaldudes

30.08.2019

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohasel on viimase nelja aasta jooksul vastassuunda kaldumise tõttu põhjustatud liiklusõnnetuste arv kasvanud 40 protsenti ja kokkupõrked reastumisel 27 protsenti. Liiklusmärkide, teepiirete ja ehitiste kahjustamine on suurenenud kolmandiku võrra. LKF-i juhi Mart Jesse hinnangul on nende liiklusõnnetuste peamisteks põhjusteks liiga suur sõidukiirus ja autojuhtide kõrvalised tegevused sõidu ajal, eriti nutiseadme kasutamine.

Loe edasi ›

Liiklusõnnetuste arv on kasvamas

16.08.2019

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt toimus tänavu esimesel poolaastal 18 300 liikluskindlustusjuhtumit, neist 1500 liiklusõnnetust juhtus Eesti autodega välismaal. Õnnetuste kogukahju oli 33 miljonit eurot. Liiklusõnnetuste arv on aastaga kasvanud kolm protsenti. Kõige rohkem liiklusõnnetusi juhtus juba teist aastat Riia ringil Tartus. Tänavu kõige kiiremini kasvava õnnetuste arvuga ristmikud asuvad aga Tallinnas.

Loe edasi ›