Uudised

Kindlustuse hea tava uuendati

12.04.2019

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) uuendas kindlustusteenuse hea tava, et see kajastaks kindlustuse parimat praktikat, lepingu sõlmimist veebis ning oleks kooskõlas kindlustustegevuse seaduse muudatustega. EKsL-i juhatuse liikme Lauri Potsepa hinnangul on kindlustuse hea tava vajalik nii kliendile kui kindlustusandjale. „Hea tava ühtlustab kindlustuspraktikat ning aitab kindlustusandjat teenuse arendamisel, kliendisuhtluses ja kahju hüvitamisel. Klient võiks hea tava lugeda siis, kui ta tunneb, et kindlustusselts on tema õigusi piiranud,“ ütles Potsepp.

Loe edasi ›

Mootorratta ja mopeedi kindlustamise aeg on käes

30.03.2019

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) praktika näitab, et kevadel unustatakse tihti teha liikluskindlustus hooajasõidukitele, millega talvel ei sõideta. LKF tuletab meelde, et mootorratastel ja mopeedidel peab olema kehtiv liikluskindlustus. „Kevadiselt soojad ilmad meelitavad mootorratta- ja mopeediomanikke õue, et taas oma kaherattalisega sõita. Enne mootori käivitamist peab aga omanik veenduma, et mootorratas on korras, pidurid töötavad ja sel on liikluskindlustuse leping,“ ütles LKF-i juhatuse liige Lauri Potsepp.

Loe edasi ›

Liikluskindlustuse kehtivuse kontroll võib päästa suurest kahjunõudest

21.03.2019

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis märtsis välja 400 meeldetuletust neile, kes olid jätnud liikluskindlustuse lepingu uuendamata. Üle kolmandiku meeldetuletuse saajatest ehk 144 autoomanikku tegid seepeale kohe liikluskindlustuse.

Loe edasi ›

Kuidas mõõta kindlustusäri tulemuslikkust?

19.03.2019

Andres Piirsalu, Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liige Üldiselt on avalikkuses tavaks hinnata kindlustustegevuse tulemuslikkust klientide tasutud kindlustusmaksete mahtude järgi. Asjatundja vaatevinklist on kindlustusmaksete maht küll üheks sisendiks kindlustustegevuse tulemuslikkuse hindamise juures, aga kindlasti ei saa selle põhjal anda asjatundlikku hinnangut, kui hästi või halvasti on ühel kindlustusandjal või kindlustusturul läinud tervikuna. 

Loe edasi ›

Miks kasutada kindlustust?

19.03.2019

Mart Jesse, Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse esimees Sõltumata sellest, kui hoolikad ja ettenägelikud me oleme, ei pääse me õnnetustest ja riskidest. Me võime haigestuda või sattuda liiklusavariisse, kodu võib saada veeavariis kahjustada või hävida tulekahjus, äripartner läheb pankrotti, reisil olles varastatakse kohver vms. Õnnetused ja riskid on elu lahutamatu koostisosa ja sellega kaasneb kulude ootamatu suurenemine või tulude kadumine. Seetõttu peame olema valmis ebameeldivate tagajärgedega toimetulemiseks. Paljudel juhtudel tuleb appi kindlustus.

Loe edasi ›

Kehavigastuste eest kindlustamine on kasvamas

17.03.2019

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmeil oli mullu õnnetusjuhtumikindlustuse maksete maht kokku 8,6 miljonit. Aastaga kasvas see 4,7 protsenti ja viimase viie aastaga on kasv olnud kokku 24,5 protsenti.

Loe edasi ›