Skip to main content

Uudised

Aasta kindlustustegu 2023

03.10.2023

EKsL ja Eesti Kindlustusmaaklerite Liit korraldavad esmakordselt aasta kindlustusteo valimist. Konkursile laekus kaheksa avaldust (nimekiri tähestikulises järjekorras esitaja järgi): •    Amserv Grupp - IIZI sõidukikahjude edastamise lahendus  Tegemist on turul uudse võimalusega, mis võimaldab klientidel edastada kahjuteateid IIZI kodulehel. See loob lisaväärtust nii automüüjatele, töökodadele, aga eelkõige klientidele. •    Balcia kindlustus - Balcia kindlustuse turule tulek ja esmakordsed tooted

Loe edasi ›

Iga kuu jääb ligi 10 000 liikluskindlustuse lepingut uuendamata

28.09.2023

Liikluskindlustuse fond (LKF) saadab iga kuu ligi 10 000 liikluskindlustuse meeldetuletust autoomanikele, kelle liikluskindlustuse leping on lõppenud ja see on uuendamata. 60 protsenti meeldetuletuse saajatest sõlmib kohe uue lepingu.

Loe edasi ›

Nüüd saab liiklusõnnetusest teatada veebis avarii.ee

15.09.2023

Liiklusõnnetuse teadet saab nüüd paberivabalt vormistada ka veebilehel avarii.ee. Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) avas mullu veebirakenduse aadressil avarii.lkf.ee, millega tänaseks teatatakse üle kolmandiku kõikidest Eesti liiklusõnnetustest. Mõlemad veebiaadressid jäävad tööle nii eesti, vene kui inglise keeles.

Loe edasi ›

Esmakordselt kinnitab statistika sõiduautode juhiabisüsteemide mõju liiklusohutusele

22.08.2023

Tänavu esimesel poolaastal toimus Eestis 16 900 liikluskindlustuse juhtumit, millest sõiduautodega põhjustati 12 300 ehk 73 protsenti. Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) analüüsist selgus, et viimasel kolmel aastal on uuemate sõiduautode kahjusagedus olnud esmakordselt väiksem kui üle viie aasta vanustel autodel. See viitab juhiabisüsteemide positiivsele mõjule liiklusohutuses. 

Loe edasi ›

Eakate põhjustatud liiklusõnnetuste arv kasvab, noored riskivad liikluses kõige rohkem

21.06.2023

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on viimase kümne aastaga kasvanud eakate juhtide põhjustatud liiklusõnnetuste osakaal 70 protsenti. Tänavu on eakad vanuses 65+ põhjustanud 1700 liikluskindlustusjuhtumit. Samas liiklusõnnetuste kahjusagedus on kõige kõrgem noortel kuni 26-aastastel juhtidel – iga seitsmes noor põhjustab aasta jooksul liiklusõnnetuse.

Loe edasi ›

Tänasest kaotasid kehtivuse Venemaa sõidukite rohelised kaardid Eestis

01.06.2023

Täna, 1. juunil 2023 kaotasid kehtivuse kõik senised Venemaa ja Valgevene sõidukite rohelised kaardid Eestis ja teistes Euroopa Majanduspiirkonna riikides. Alates tänasest peab neile sõidukitele Eestis liiklemiseks tegema piirikindlustuse või tuleb sõiduk registreerida Eesti liiklusregistrisse ja teha tavaline liikluskindlustus.

Loe edasi ›