Uudised

Juhtumite arvu ja kahjusummade kasv on kaasa toonud liikluskindlustuse hinnatõusu

15.08.2018

Liikluskindlustuse fondi (LKF) andmeil oli tänavu esimesel poolaastal kokku 17 750 liikluskindlustuse juhtumit, mille keskmine kahju oli 1953 eurot. Keskmine liikluskindlustuse aastamakse on 139 eurot. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on liikluskindlustuse keskmine kahju suurenenud 17 protsenti, liikluskindlustus on aga kallinenud 15 protsenti.

Loe edasi ›

Reisikindlustus on reisil hädavajalik

18.07.2018

Kati Varblane, Eesti Kindlustusseltside Liidu kommunikatsioonijuht Suvi on reisimise aeg. Reisile minnes on vaja teha reisikindlustus, sest õnnetuse, haigestumise, reisitõrke või pagasi varguse korral päästab see sind suurtest väljaminekutest. Reisikindlustus on eelkõige ootamatu ja vältimatu ravikulu kindlustus välisreisi ajal, mida kindlustusseltsid nimetavad ka meditsiiniabikindlustuseks või tervisekindlustuseks. Lisaks hõlmab reisikindlustus reisil kaasas olevate asjade kindlustust ehk pagasikindlustust ning reisi ärajäämisest või katkemisest tekkinud kulude kindlustust ehk reisitõrke kindlustust.

Loe edasi ›

Mullu tuvastati 432 kindlustuskelmust

13.07.2018

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel tuvastati mullu 432 kindlustuskelmust kogusummas 1,9 miljonit eurot. Üle poole kelmustest pandi toime sõidukitega – kõikidest kelmuste juhtumitest kolmandiku moodustasid sõidukikindlustuse juhtumid ja üle viiendiku liikluskindlustuse juhtumid. Veerand kelmustest olid seotud kodu ja muu vara kindlustusega ning kümnendik reisikindlustusega.

Loe edasi ›

Kümnendikul varastatud sõidukest on kasko

10.07.2018

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmeil varastati eelmisel aastal 37 sõidukit, millel oli sõlmitud vabatahtlik sõidukikindlustus ehk kasko. Politsei registreeris aga aasta jooksul kokku 361 sõidukivargust. Seega kümnendikul kõikidest varastatud sõidukitest oli kaskokindlustus.

Loe edasi ›

Eesti autoga välismaale

02.07.2018

Kati Varblane Eesti Liikluskindlustuse Fondi kommunikatsioonijuht Eesti inimesed armastavad reisida välismaal oma autoga, paljud sõidavad ka autoga võõrsile tööle. Mullu registreeriti aga Eesti liikluskindlustuse registris 3200 juhtumit välismaal, mis põhjustati Eesti sõidukiga. Seega on tähtis välismaale sõites pöörata tähelepanu, mis kindlustus on välismaal vajalik ja mida teha siis, kui juhtub õnnetus. Esmatähtis on liikluskindlustus

Loe edasi ›

Kindlustus kaitseb lapsi

21.06.2018

Kati Varblane, Eesti Kindlustusseltside Liidu kommunikatsioonijuht 1. juunil tähistati lastekaitsepäeva, mistõttu on põhjust rääkida laste kindlustamisest. Lapsi kaitseb nii õnnetusjuhtumikindlustus, elukindlustus, reisikindlustus, kodukindlustus, vastutuskindlustus kui ka liikluskindlustus. Kui laps saab õnnetuses viga, siis on abiks õnnetusjuhtumikindlustus. Kui laps vigastab end või jääb haigeks välismaal, siis aitab reisikindlustus. Kui lapsega juhtub liikluses õnnetus autojuhi süül, siis on hea teada, et kannatada saanud lapse kahjud hüvitab autojuhi liikluskindlustuse kindlustusandja.

Loe edasi ›