Uudised

Talvepuhkuse reisikindlustus tuleb teha varakult

04.12.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel on tänavu kindlustuse lepitusorganis registreeritud 28 reisikindlustuse vaidlust klientide ja kindlustusandjate vahel, mida on 17 võrra rohkem kui mullu. EKsL-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul tekitab enim vaidlusi reisitõrkekindlustus. „Selliseid vaidlusi saab väga hõlpsasti ennetada, kui sõlmida reisikindlustus kohe pärast talvepuhkuse reisi ostmist,“ ütles Potsepp.

Loe edasi ›

Tulekahjudest üle kolmandiku juhtub talvel

18.11.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel toimus mullu 634 tulekahju kindlustatud hoonetes. Üle kolmandiku ehk 226 tulekahju juhtus talvekuudel. Eelmisel aastal maksti hoonetulekahjude hüvitisi kokku 14,5 miljonit eurot.

Loe edasi ›

Pereliikme ootamatu töövõimetus või surm seab iga neljanda pere rahalistesse raskustesse

04.11.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute küsitluse kohaselt on pooled eestimaalastest võtnud laenu. Samas veerand inimestest ei tuleks toime ühe pereliikme sissetuleku äralangemisel.

Loe edasi ›

Kuni 64 protsenti inimestest võib rahaliselt hätta jääda, 30 protsendil on elukindlustus

23.10.2022

31 protsenti elanikkonnast ei säästa raha ja kolmandikul on sääste kuni kolme kuu töötasu ulatuses, selgus Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute ASi koostöös valminud uuringust. Viiendikul on sääste nelja kuni 12 kuu töötasu ulatuses ja aastasest palgast enam on säästnud vaid seitse protsenti inimesi.

Loe edasi ›

Uuendatud sõidukikindlustuse hea tava aitab kliendil kaskot paremini mõista

18.09.2022

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) koostöös Eesti Kindlustusmaaklerite Liiduga (EKML) uuendas sõidukikindlustuse hea tava, et see vastaks kaskokindlustuse viimase aja arengutele, näiteks kahju hüvitamise, kindlustuse kehtivuse ja veebimüügi osas. Kaskokindlustuse hüvitised on tänavu esimesel poolaastal kasvanud 24 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kui sel aastal maksti kuue kuuga hüvitisi 51,4 miljonit eurot, siis möödunud aasta keskel 41,6 miljonit eurot.

Loe edasi ›

Ligi pooled eestimaalastest soovivad tööandja ravikindlustust, kümnendikul on see olemas

09.09.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute ASi koostöös valminud uuringust selgus, et tööandja täiendava ravikindlustusega sooviks liituda 46 protsenti elanikkonnast. Sagedamini soovivad seda 31-40-aastased ja mitte-eestlased. Neljandik elanikkonnast ei ole sellisest kindlustusest veel midagi kuulnud. EKsL-i andmetel on tänavu esimesel poolaastal teinud vabatahtliku ravikindlustuse 1470 tööandjat, kes on kindlustanud kokku 46 260 töötajat. Tööandja ravikindlustus on aastaga kasvanud enam kui kaks korda. Eelmise aasta keskel kindlustasid 510 tööandjat kokku 20 400 töötajat.

Loe edasi ›