Riia ring on kolmandat aastat kõige liiklusohtlikum ristmik

24.04.2020

Riia ring Tartus on olnud viimased kolm aastat Eesti kõige liiklusohtlikum ristmik. Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on aasta jooksul juhtunud Riia ringil 127 liiklusõnnetust, mille kogukahju on 190 tuhat eurot.

„Vaatamata eriolukorrale ja sellega kaasnenud liiklussageduse üldisele vähenemisele Eestis, ei ole Riia ringil juhtunud õnnetuste arv vähenenud. Tänavu märtsis toimus seal 13 liikluskindlustusjuhtumit, mida on sama palju kui mullu,“ ütles LKF-i kahjuennetuse valdkonna juht Ülli Reimets.

Möödunud aastal olid Riia ringi liiklusõnnetustest 63 protsenti tagant otsasõidud ning viiendik oli kokkupõrkeid ristuval teel liiklejaga ehk teisisõnu eirati teise sõiduki eesõigust.

„Nii tagant otsasõitude kui eesõiguse eiramise suur osakaal viitab sellele, et ristmikul on probleeme läbilaskevõimega. Eesti ristmikel keskmiselt oli mullu tagant otsasõite 47 protsenti, kokkupõrked ristuval teel liiklejaga 17 protsenti ja õnnetusi reastumisel 16 protsenti,“ selgitas Reimets.

Inges Kindlustuse juhatuse esimehe Voldemar Vaino sõnul osales ainuüksi märtsis Riia ringil liiklusõnnetustes kuus Inges Kindlustuse klienti. „Märtsikuu kahjude kogusumma on ligi 15 tuhat eurot. Sellel ristmikul juhtub iga kuu hulgaliselt õnnetusi, mille tagajärjeks on suur varakahju. Kahjuks saavad mitmetes liiklusõnnetustes Riia ringil viga ka inimesed,“ ütles Vaino.

Alates 2019. aastast on üle 120 liiklusõnnetuse aastas toimunud veel Tammsaare tee – Rahumäe tee – Tondi ristmikul, kahjusummaga 180 tuhat eurot. Õnnetusterohked ristmikud olid ka Delta Plaza liiklussõlm, Tammsaare tee – Sõpruse puiestee ristmik, Ülemiste ja Sikupilli liiklussõlm, Kristiine ja Endla - Luise – Tehnika ristmik ning Akadeemia ja Viru ring.

Linnadevälistest ristmikest on õnnetusterohkeim Jüri ring 75 juhtumiga aastas.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kati Varblane
LKF-i kommunikatsioonijuht
tel 667 0517, 516 9152
e-post kati.varblane [at] lkf.ee
www.lkf.ee