Parkimiskohtade laiendamine vähendab liiklusõnnetusi

09.11.2017

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) analüüsi kohaselt on laiemaks joonitud parkimiskohtadega kaubanduskeskustes liiklusõnnetuste arv tänavu vähenenud keskmiselt veerandi võrra võrreldes eelmise aastaga. Kitsaste parkimiskohtadega kaubanduskeskustes on aga juhtumite arv endiselt kasvutrendis.

LKF-i juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul on koostöö Tallinna Transpordiametiga kaubanduskeskuste parklate ohutumaks muutmisel olnud edukas. „Tuvastasime nõuetele mittevastavad parkimiskohad kaubanduskeskustes ja teavitasime neist parklaomanikke. Mitmed kaubanduskeskused on tänavu parkimiskohad nõuetele vastavaks jooninud, näiteks Kristiine Keskus, Mustamäe Keskus, Mustika Ostukeskus ja Rocca al Mare Kaubanduskeskus Tallinnas ning Lõunakeskus Tartus,“ ütles Jesse ning lisas, et mõned kaubanduskeskused on parkimiskohtade ümberjoonimisest ka keeldunud.

Tänavu maist kuni septembrini juhtus suuremates kaubanduskeskustes kokku neli protsenti vähem õnnetusi kui möödunud aasta samal perioodil.

„Esimest korda üle aastate on kaubanduskeskuste juhtumite koguarv väiksem kui möödunud aastal. Varasematel aastatel on kaubanduskeskuste õnnetuste arvu kasv olnud kiirem kui liikluskindlustusjuhtumite kasv Eestis tervikuna,“ ütles LKF-i geoinfosüsteemide valdkonna juht Ülli Reimets.

„Ligi kümme aastat tagasi loodud parkimiskohad ei vasta enam tänastele vajadustele. Jätkame teavitustööd, et kõik kaubanduskeskused jooniksid parkimiskohad laiemaks vastavalt nõuetele ja parklad muutuksid ohutumaks,“ lisas Reimets.


Liiklusõnnetuse dparklates


2016. aastast kehtiv linnatänavate standard soovitab kaubanduskeskuse parkimiskoha laiuseks vähemalt 2,7 m. Linnatänavate standardi eelmine versioon kehtis 2003. aastast. Võrreldes selle ajaga on Eestis liiklevad sõiduautod keskmiselt 8 cm laiemaks ja 15 cm pikemaks muutunud.

Parklates toimunud liiklusõnnetuste peamine põhjus on liiga kitsad ja nõuetele mittevastavad parkimiskohad. Kaks kolmandikku parklates toimunud õnnetusi põhjustatakse parkimiskohal manööverdades.

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) on liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse registri haldaja. LKF-i kaudu määratakse sõiduki sundkindlustus neile, kes ei ole liikluskindlustust ise sõlminud. Samuti hüvitab LKF registreerimata ja tuvastamata jäänud mootorsõidukiga tekitatud kahju.

 

Lisainfo:

Kati Varblane
Liikluskindlustuse Fondi kommunikatsioonijuht
tel 667 0517, 516 9152
e-post kati.varblane [at] lkf.ee
www.lkf.ee