Kodukindlustuse varguste kahjusummad on kolmandiku võrra kasvanud

21.10.2020

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) statistika kohaselt on selle aasta üheksa kuu kodukindlustuse vargusjuhtumite keskmine kahjusumma 1500 eurot, mullu oli see 1100 eurot.

Möödunud aastal hüvitasid kindlustusseltsid 430 kodu vargusjuhtumit kogusummas 450 tuhat eurot. Tänavu üheksa kuuga on kodus toimunud vargusi 320, kogukahjuga 460 tuhat eurot.

EKsL-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu kodukindlustuse varguste arv jäänud samale tasemele, kuid kahjusummad on kasvanud.. „Viimastel aastatel on kasvanud võimaluse tekkimisel toime pandud varguste hulk, murdvargusi ja lõhkumisi on jäänud vähemaks. Vargaid meelitavad lahtised uksed ja aknad ning valveta jäetud esemed,“ ütles Reimets.

„Tänasel üleeuroopalisel sissemurdmiste fookuspäeval kutsume inimesi muutma oma kodu turvalisemaks. See algab lihtsatest asjadest nagu akende sulgemine ja ukse lukustamine kodunt lahkudes. Samuti peaks oma väärtuslikud asjad koduõuelt luku taha viima,“ selgitas Reimets.

Kodudest varastatakse peamiselt jalgrattaid, tööriistu ja seadmeid nagu mobiiltelefonid, arvutid ja robotniidukid.

ERGO varakahjude osakonna juhi Erko Makienko sõnul on viimasel ajal kasvanud jalgrataste vargused. „Kuna jalgrattaga sõitmine on muutunud üha populaarsemaks, siis neid ka varastatakse üha rohkem. Jalgratas tuleb kindlasti lukku panna, kui jätate selle avalikus kohas järelevalveta,“ sõnas Makienko.

Seesam kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhi Indrek Petteri sõnul tuleks sügisel kindlasti robotniiduk ja aiatööriistad viia siseruumidesse talvituma. „Kui midagi väärtuslikku on nähtaval, siis on suurem tõenäosus, et see mööda minnes ära varastatakse. Samuti ei tohiks autos oma arvutit, mobiiltelefoni ja muud väärtuslikku nähtavale jätta,“ ütles Petter.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Nõuandeid oma vara kaitsmiseks: https://www.hoianomavara.eu/

Lisainfo kodukindlustuse kohta: https://kindlustame.ee/

Kati Varblane

Eesti Kindlustusseltside Liidu kommunikatsioonijuht

tel 667 1800, 516 9152

e-post kati.varblane [at] eksl.ee

www.eksl.ee