Balcia kindlustus sai kindlustusseltside liidu liikmeks

13.10.2023

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) uueks liikmeks sai Balcia kindlustus, mis sisenes turule elustiilipõhiste kindlustusteenustega. EKsLi liikmed on kõik 18 Eestis alaliselt tegutsevat kindlustusseltsi.
EKsLi juhi Mart Jesse sõnul näitab Balcia turuletulek, et Eestit peetakse rahvusvaheliselt väga perspektiivseks turuks. „Kuigi konkurentsiolukord on väga tihe, näevad kindlustusandjad turul tegutsemisruumi. Balcia kindlustus tegi Eestis kiire stardi - teenuste pakkumist alustati kolme kuuga pärast filiaali registreerimist,“ ütles Jesse. 

Balcia Eesti filiaali juhi Denis Nikolajevi sõnul tuli Balcia turule innovaatiliste elustiilipõhiste kindlustusteenustega aktiivsele linnaelanikule. „Pakume näiteks kindlustust jalgratturile või tõukeratta kasutajale, kes liigub linnas ringi ja soovib, et kindlustus oleks seotud temaga, mitte sõiduvahendiga. Innovaatilisus seisneb selles, et kindlustus on paari klikiga sõlmitav ja tellimuspõhine – seda saab vajadusel mugavalt sõlmida või peatada,“ selgitas Nikolajev ning lisas, et lastele mõeldud lahendus sisaldab lisaks õnnetusjuhtumi kaitsele veel vastutuskindlustuse katet ja kehtib ka võistlustel sportides.
Balcia on 30-aastase kogemusega rahvusvaheline kindlustustehnoloogia ettevõtte, mis pakub laia kaitsega tooteid. Lisaks Eestile tegutsetakse Lätis, Leedus, Poolas ja teistes Kesk-Euroopa riikides. Ettevõte loob lähiajal 25 uut töökohta.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust, samuti analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kati Varblane
EKsLi kommunikatsioonijuht
tel 667 1800, 516 9152
e-post kati.varblane [at] eksl.ee 
www.eksl.ee