Uudised

Liiklusõnnetuse digiteadet on kasutanud juba 10 000 inimest

27.01.2023

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) uut digitaalset liiklusõnnetuse teadet on tänaseks kasutanud 10 000 inimest, kes on vormistanud kokku 6000 liiklusõnnetust. Mullu aprillis avatud veebirakendusega avarii.lkf.ee vormistatakse veerand kõikidest avariidest. LKF-i digitaalsete teenuste arendusjuhi Taavi Kiibuse sõnul on digiteadet mugav täita nutitelefoniga avarii sündmuskohal. „Kõige kiiremini on liiklusõnnetus vormistatud kolme minutiga, aga keskmiselt võtab see koos pildistamisega aega 10 kuni 20 minutit. Kui teha seda pabervormil, siis kulub kindlasti rohkem aega,“ ütles Kiibus.

Loe edasi ›

Mullu juhtus rekordarv liiklusõnnetusi

13.01.2023

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt registreeriti mullu üle 38 000 liikluskindlustuse juhtumi, mis on läbi aegade suurim liiklusõnnetuste arv aastas. Möödunud aasta kahjude kogusumma ületas 80 miljonit eurot, mis on samuti ajaloo suurim.

Loe edasi ›

Talvepuhkuse reisikindlustus tuleb teha varakult

04.12.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel on tänavu kindlustuse lepitusorganis registreeritud 28 reisikindlustuse vaidlust klientide ja kindlustusandjate vahel, mida on 17 võrra rohkem kui mullu. EKsL-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul tekitab enim vaidlusi reisitõrkekindlustus. „Selliseid vaidlusi saab väga hõlpsasti ennetada, kui sõlmida reisikindlustus kohe pärast talvepuhkuse reisi ostmist,“ ütles Potsepp.

Loe edasi ›

Tulekahjudest üle kolmandiku juhtub talvel

18.11.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel toimus mullu 634 tulekahju kindlustatud hoonetes. Üle kolmandiku ehk 226 tulekahju juhtus talvekuudel. Eelmisel aastal maksti hoonetulekahjude hüvitisi kokku 14,5 miljonit eurot.

Loe edasi ›

Pereliikme ootamatu töövõimetus või surm seab iga neljanda pere rahalistesse raskustesse

04.11.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute küsitluse kohaselt on pooled eestimaalastest võtnud laenu. Samas veerand inimestest ei tuleks toime ühe pereliikme sissetuleku äralangemisel.

Loe edasi ›

Kuni 64 protsenti inimestest võib rahaliselt hätta jääda, 30 protsendil on elukindlustus

23.10.2022

31 protsenti elanikkonnast ei säästa raha ja kolmandikul on sääste kuni kolme kuu töötasu ulatuses, selgus Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Turu-uuringute ASi koostöös valminud uuringust. Viiendikul on sääste nelja kuni 12 kuu töötasu ulatuses ja aastasest palgast enam on säästnud vaid seitse protsenti inimesi.

Loe edasi ›